Štatutárov, ktorí sa vedia prihlásiť do e-schránky pribúda pomaly

Od začiatku januára t.r. sa počet štatutárov, ktorí sa vedia prihlásiť do svojej elektronickej schránky zvyšuje v priemere o 2 037 osôb za týždeň.

Ku koncu minulého roka bola pripravenosť štatutárov na využívanie elektronických schránok na úrovni 33%. Nízky počet štatutárov právnických osôb zapísaných v obchodnom registri, ktorí mali vydaný elektronický občiansky preukaz s čipom a aktivovaný bezpečnostný osobný kód, bol jeden z dôvodov, pre ktorý sa termín povinnej aktivácie elektronických schránok na doručovanie úradných rozhodnutí posunul  na júl tohto roka. 

Od nového roka sa počet osôb, ktorí sa vedia prihlásiť do svojej e-schránky zvýšil každý týždeň v priemere o 2 037 osôb. Aktuálne je tak vo výške takmer 94 000 osôb. NASES eviduje viac ako 37 600 štatutárov s vydaným elektronickým občianskym preukazom, no bez aktivovaného bezpečnostného osobného kódu.

I keď zdanlivo do začiatku leta zostáva relatívne dosť času, na oddeleniach dokladov čoskoro začne sezónna cestových dokladov a čakacie doby sa môžu predĺžiť. Doklady potrebné na prístup do elektronickej schránky firmy je možné vybaviť na ktoromkoľvek z 86. pracovísk dokladov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Slovenskej republike. 

Pri vydaní elektronického občianskeho preukazu s čipom si definujete i bezpečnostný osobný kód.  

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby zároveň skúšobne rozšírila hodiny Ústredného kontaktného centra, a to každú stredu až do 22.00 hodiny, a pre časovo zaneprázdnených občanov, prípadne podnikateľov tak vytvorila možnosť poradiť sa s problémom s elektronickou schránkou aj vo večerných hodinách.

Posledná aktualizácia « Späť na aktuality