NASES približuje elektronické schránky i na ITAPE

Priblížiť portál slovensko.sk i samotné elektronické schránky sa rozhodli pracovníci NASES  počas dvoch dní trvania konferencie ITAPA 2016  – jedného z najznámejších podujatí zameraného na informatizáciu verejnej správy.

Počnúc dnešným dňom sa môžu záujemcovia i štatutári ešte bližšie oboznámiť so samotnými elektronickými schránkami a opýtať sa na veci, ktoré im možno nie sú úplne jasné, alebo pri pracovnej  vyťaženosti nemajú možnosť zisťovať si o elektronickej komunikácii zo štátom viac.

Od prvého januára budúceho roka sa pre viac ako 270 000 právnických osôb zapísaných v Obchodnom registri SR stane komunikácia so štátom povinnou práve automatickou aktiváciou ich elektronických schránok, no napriek tomu je k dnešnému dňu aktívnych len niečo viac ako dvanásťtisíc schránok.

Vybudovanie elektronickej verejnej správy podporuje i Európska únia, ktorá poskytuje Slovensku značnú finančnú pomoc. „Verím, že v súčasnom období Slovensko lepšie využije európsku podporu na úrovni 805 miliónov eur na zlepšenie elektronickej verejnej správy…“, povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Potrebu lepšej spolupráce medzi IT firmami a štátom, v oblasti informatizácie verejnej správy, zdôraznil i Peter Pellegrini, vicepremiér pre investície a informatizáciu, ktorého úrad sa chce zamerať na zlepšenie a zefektívnenie desiatok elektronických služieb štátu, ktoré občania najčastejšie využívajú. „Pri každom riešení elektronických služieb štátu sa treba  pýtať, čo má z toho občan. Služby by mali byť jednoduché a atraktívne“, povedal počas úvodného prejavu Pellegrini.

Posledná aktualizácia « Späť na aktuality